Selflove

5. června 2018 v 22:36 | Fostery Blackmoon |  Myšlenky
Jak cítíte sami sebe?
Dokážete být sami sebou?

Neskrýváte se pod maskou lží?

Tyto otázky jsem si často kladla. Jsem tohle vůbec já? Chci takhle vypadat doopravdy, nebo chci jen zapadnout do společnosti a nevyčuhovat z davu? Musím říci, že najít mou pravou povahu a můj pravý vzhled byla dlouhá trasa, kterou stále jdu vpřed a stále není dle mých představ, ale snažím se být sama sebou.

Abych Vám objasnila celou situaci, musím říci pár podstatných detailů. Mou povahou a celkově mým stylem jsem se lišila již na základní škole a často jsem za to byla šikanována. Miluji být ve společnosti, ale takhle to nešlo a tak jsem začala dělat standartní věci, jako každý v mém okolí. Změnila jsem přístup k oblékání a dokonce i k lidem. A co bylo hlavní? Změnila jsem své myšlení a samu sebe jsem dokázala přesvědčit, že to jsem doopravdy já.

Jak tak plynul čas, začalo mi docházet, že to nejsem já a nejsem sama sebou. Jenže společnost mě přijímala takovou, jaká jsem byla tehdy a tak jsem s tím nic nedělala, jen jsem nad tímto problémem polemizovala. Nedávno jsem se seznámila s jedním moc chytrým chlapcem, který mi dal rady do života jako nikdo jiný. Svěřila jsem se mu s mým problémem a s tím, jak na mě koukali lidé v té době, a on mi odpověděl, cituji: "Je důležité být sama sebou. Možná teď čekáš, že ti odpovím jako každý a to tak, že se na tebe dívali jinak proto, že ti závidí tvůj vzhled a tvou povahu, ale není tomu tak. Každému člověku se líbí něco jiného a ty to zkrátka nemůžeš ovlivnit. Nemůžeš se každému zalíbit na první pohled, nejde to. Každý tě vidí jinak a každý si o tobě bude myslet něco jiného. Jak třeba vidíš lidi z Romské rasy? Taky na ně shlížíš shora. Štětky? Taky nad nimi ohrnuješ nos. Ale ne každý to vidí stejně jako ty. Někdo si takové lidi zalíbí a někdo již od pohledu ne. V dnešní době je zrovna lehké být sama sebou, každý to dnes akceptuje. Ať jsi kdo jsi, ti, kteří tě znají se s tebou kvůli tomu nepřestanou bavit a když budeš tím, kdo jsi, budeš mít i více přátel, na tohle vzpomínej".

Musím říci, že to ve mě nechalo obrovskou stopu. Dřív jsem se bála vylézt ven bez make-upu, protože mám silné akné a vytváří se mi často opary. Dnes mohu říct, že se maluji jen příležitostně a bez make-upu se cítím mnohem svobodněji. Nemusím každou hodinu kontrolovat, jestli jsem si ho nerozmazala, či jím nezamastila kousek oblečení. Líbí se mi jednorožci a již se nestydím to všem předkládat na podnose.

Chci Vám tímto říct, buďte sami sebou, je to doopravdy důležité jak pro Vás, tak pro ostatní. Dělejte to, co Vás baví a věřte v to, v co je podle Vás dobré věřit.

♥ Vaše Fostery ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama