Z vůle Luny

9. června 2018 v 21:04 | Fostery Blackmoon |  Recenze
Výsledek obrázku pro Z vůle luny


Název: Příběhy z nového světa: Z vůle Luny
Originální název: Moon chosen
Autor: P. C. Cast
Žánr: Fantasy/Světová literatura/Dívčí román
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 632
Vydáno: 2017Obsah:
Mari je poutnice z klanu Tkalců, dcera a dědička ženy s jedinečnou schopností léčit svůj lid, své povinnosti však odsouvá stranou, dokud ji nevyhledá zvláštní psí spojenec a nezmění navždy její osud. Po smrtícím útoku na její blízké se její svět rozpadá. Mari ale odhalí sílu svých schopností a tajemství o svém dvojím původu a vydá se na cestu za záchranou svého lidu. Teprve když jí do života vstoupí Nik, syn vůdce znepřáteleného kmene, Mari okusí něco, co nikdy dřív necítila... Nad jejich budoucností se však stahují mračna a s temnotou přichází síla děsivější a ničivější, než jakou tento svět dosud poznal, a je na Mari, aby tyto temné stíny zahnala. Spolu s Nikem se musí připravit na záchranu lidstva. Musí přijmout svůj pravý osud a vymýtit síly, které hrozí, že je všechny zničí.

P. C. Cast v této výpravné fantasy zavede čtenáře do světa, kde se lidé, jejich zvířecí společníci i země samotná drasticky změnili. Do světa plného krásy, nebezpečí a krutosti.

Vlastní názor:
Jak jsem se ke knize dostala? Právě jsem byla na návštěvě v knihkupectví a tato kniha mě zaujala svým obalem a následně obsahem knihy. Okamžitě jsem si řekla, že ji musím mít.

Na první dojem na mě kniha nezapůsobila vůbec kladně. Začátek se vlekl a já to již pomalu vzdávala, tedy přiznám se, málem jsem ji hodila na hromádku nedočtených a nechtěných knih. Naštěstí pro nás obě od 20. kapitoly měl děj úspěch a já se zamilovala a nemohla přestat číst.

O čem kniha je? Mladého Rigela si oblíbí muž z kmene kumpánů, který nemá svéhlo vlastního psa a tak je označován za vyvrhele společnosti, ačkoliv je to syn Slunečního pastora. Jakmile se Rigel stratí, Nik okamžitě začíná pátrat po ztraceném štěněti, což dívce jménem Mari vyvolá velké potíže. Při průzkumu lesa společně se svým nepřítelem a bratrancem narazí na hrabošku, kterou zabijí a právě tento moment spustí lavinu událostí, které již nelze zastavit. Mari je v ohrožení a stejně tak i její kmen. Hraboši jsou zabíjeni kumpány a hrabošky zavírají na ostrov, kvůli pracím, při kterých by samotní kumpáni zemřeli. Nik při zajetí jedné zajetkyně pozná, že hraboši vůbec nejsou takoví, za jaké je pokládá a tak chce zjistit více. Obrovskou náhodou se setká s Mari a Rigelem, přičemž se dozvídá pravdu o hraboších a tak chce pomoci. Bohužel klíčem ke všemu není on, ale Mari, která odmítá naplnit svůj osud.

Kniha má otevřený konec, u kterého jsem měla smíšené pocity a moc se těším, až vyjde druhý díl (v prosinci 2018). Nakonec jsem byla ráda, že jsem se ze začátku přemlouvala. Jediné, co mě zklamalo bylo, že má kniha v měkkou vazbu. Špatně se mi z toho četlo.

Doufám, že i vám se tato kniha líbila. Kdo ji nečetl, přeji krásné počtení.

Vaše Fostery ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 17. června 2018 v 21:41 | Reagovat

To vypadá zajímavě

2 fosteryblackmoon fosteryblackmoon | E-mail | Web | 19. června 2018 v 20:49 | Reagovat

[1]: To ano, rozhodně stojí za to si ji přečíst ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama