Začátek mojí první pořádné dovolené

30. června 2018 v 14:09 | Fostery Blackmoon |  Blog
Uff, co si budeme, cesta těžká, budu ji muset absolovovat ještě jednou a to zpět, ale chci Vám napsat pár rad a tipů, jak tu úmornou cestu autem přežít.

První tip? Nejezděte autem a už vůbec ne autobusem. Je to nepohodlné, doopravdy. Jedete 16h jako sardinky naložené v konzervě. Navíc je vedro, mám takový dojem, že nejvíce po cestě bylo 35o, takže jsem měla pocit, že brzy umřu. Co si budeme, to byl můj první dojem z cesty, ostatní byly naštěstí už kladné.

Další tip? Stáhněte si aplikaci Sygic. Je to GPS navigace, kterou se opravdu vyplatí mít tam, kde to vůbec neznáte. Velmi populární je v Japonsku a v Číně, kde mají několik pruhů, každý vede jinam a právě tato aplikace vám přesně ukáže, jakým pruhem musíte jet, aby jste se dostali na vámi zvolené místo. Také ukazuje, kde jsou kolony, semafory, měřiče rychlosti atd. Opravdu chytrá aplikace musím říci.

Další tip? Vyhněte se dálnicím v Česku a v Chorvatsku. Každá země má zcela jiný důvod. Proč v Česku? Právě na letní prázdniny se nejvíce rozkopávají dálnice, čistí atd., takže vás to časově vyjde mnohem lépe, když pojedete zapadlinkami, než stát kilometrové kolony na dálnici. A proč v Chorvatsku? Drahé! Ačkoliv si tam nemusíte kupovat dálniční známku, funguje to na kartičky. Pokud najedete na placenou dálnici, poznáte to tak, že tam je mýtnice. Nikdo tam ale není, stačí zmáčknout zelené tlačítko, vyjede kartička a otevře se závora. Takhle jsme jeli cca 50km a platili jsme okolo 500 Kč v přepočtu.

Každopádně jakmile jsme opustili Česko, dálnice byly úplně prázdné. Auta jsme potkali až u celnice a následně mýtnic, jinak pusto. A také snad všude byly dálnice bez záplat! Né jako v česku co metr, to záplata.

Cesta Maďarskem a Slovinskem byla úchvatná. Nádherné výhledy z dálnice a široko daleko žádná civilizace. Naopak jakmile jsme byli v Chorvatsku, výhledy byly ještě krásnější, protože byla vidět světélka z obřích měst, která obklopovala moře ♥

Takže výhledy ke konci výletu byly opravdu nádherné. Také obdivujete výhledy z vašich krabiček na dálnici?

Vaše Fostery ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 niki-chan niki-chan | Web | 1. července 2018 v 7:05 | Reagovat

Také vždy obdivuji po cestě okolní krajinu, zvláště pak s pěkným výhledem

2 fosteryblackmoon fosteryblackmoon | E-mail | Web | 1. července 2018 v 17:34 | Reagovat

[1]: Přesně tak :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama