Knihy, které se chystám přečíst + vydat recenzi

6. července 2018 v 17:27 | Fostery Blackmoon |  Blog
Ze začátku by bylo dobré si říci, jaký čtu žánr. Mám ráda young adult, fantasy a sci-fi. Všechny knihy, které zde uvidíte, se řadí do těchto žánrů. Celkově jsou toto také dívčí knihy.

Podtrženo sečteno - najdete zde jen knihy, které se nikdy v životě nestanou.


1. Cale

Autor: Paul Hoffman
Knižní série Cale obsahuje 3 díly:
Levá ruka boží, Čtyří poslední věci, Tlukot křídel smrti

Výsledek obrázku pro levá ruka boží Výsledek obrázku pro čtyři poslední věci Výsledek obrázku pro čtyři poslední věci

Obsah:
Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo, kde není vítaná naděje ani radost. Právě zde ale žije čtrnáctiletý Thomas Cale - výjimečně schopný, ale také uzavřený mladík, s nímž má své plány samotný vůdce vykupitelů. Cale neví, jaký byl jeho život před tím, než se jej zmocnili vykupitelé. A neví ani to, jaký bude, až z jejich vězení uteče. Ví jen to, že bude o svou svobodu bojovat, nezastaví se před ničím a neskloní se před nikým. Je andělem smrti a v jeho rukou prý leží spása - nebo také zkáza - lidstva.
Levá ruka boží je dechberoucí světoznámá fantasy trilogie z bezútěšného světa plného krutosti, ale také krásy, za kterou stojí bojovat!

2. Rudá královna

Autorka: Victoria Aveyard
Knižní série obsahuje 3 díly:
Rudá královna, Křišťálový meč, Králova klec

Výsledek obrázku pro rudá královna Výsledek obrázku pro rudá královna Související obrázek

Obsah:
Chudobou sužovaní Rudí jsou prostí občané žijící pod krutovládou Stříbrných, špičkových válečníků s božskými schopnostmi. Mare Barrowová, sedmnáctiletá dívka patřící mezi Rudé, to bere jako fakt, na kterém se nikdy nic nemůže změnit. Podaří se jí získat práci ve Stříbrném paláci, uprostřed těch, které z duše nenávidí. A rychle odhalí, že navzdory barvě své krve, dostala do vínku také jednu vražednou schopnost. Takovou, která může ohrozit a svrhnout vládu Stříbrných. Ale se sílou je nebezpečné si zahrávat. Kdo může v tomto světě rozděleném krví vyhrát?

3. Pekelné stroje

Autorka: Cassandra Clare
Knižní série obsahuje 3 díly:
Mechanický Anděl, Mechanický princ, Mechanická princezna

Výsledek obrázku pro mechanický anděl Související obrázek Výsledek obrázku pro mechanická princezna

Obsah:
Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany - v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…

4. Royalové

Autorka: Erin Watt
Knižní série obsahuje 4 díly:
Papírová princezna, Prokletý princ, Palác lží, Padlý dědic

Výsledek obrázku pro papírová princezna Související obrázek Výsledek obrázku pro palác lží Výsledek obrázku pro Padlý dědic

Obsah:
Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama…
Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla.
Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří.
Možná má pravdu.

Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich - a zůstat přitom sama sebou.

5. Moře inkoustu a zlata

Autorka: Traci Chee
Knižní série obsahuje 2 díly:
Čtenářka, Mluvčí

Výsledek obrázku pro moře inkoustu a zlata Výsledek obrázku pro moře inkoustu a zlata mluvčí

Obsah:
Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa - a otcovy tragické smrti…

6. Alchymistova šifra

Autor: Kevin Sands
Knižní série obsahuje 2 díly:
Alchymistova šifra, Alchymistova šifra: Znamení moru

Výsledek obrázku pro alchymistova šifra Výsledek obrázku pro alchymistova šifra znamení moru

Obsah:
"Nikomu neprozraď, co jsem ti dal." Dokud Christopher Rowe neobdržel toto tajemné varování, učil se řešit složité šifry a hádanky, vyráběl účinné léky, lektvary a zbraně, a vůbec byl jako učedník u mistra Benedikta Blackthorna spokojený - snad až na jeden či dva výbuchy. Pak však začne londýnské lékárníky pronásledovat záhadný kult. Začnou umírat lidé a nebezpečí se čím dál tím více přibližuje k jejich obchodu. Christopher bude muset využít všechno, co se zatím naučil, aby přišel celé věci na kloub a řádění zla zastavil. Odhalí klíč k děsivému tajemství, které by mohlo obrátit svět vzhůru nohama?

7. Šest vran

Autorka: Leigh Bardugo
Knižní série obsahuje 2 díly:
Šest vran, Prohnilé město

Výsledek obrázku pro šest vran Výsledek obrázku pro šest vran

Obsah:
Ketterdam - rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku, pohybující se neslyšně jako stín. Dívku, využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné - vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?

8. Letopisy pozůstalých

Autorka: Mary E. Pearson
Knižní série obsahuje 3 díly:
Falešný polibek, Zrádné srdce, Temná krása

Výsledek obrázku pro FALEšný polibek Výsledek obrázku pro zrádné srdce Související obrázek

Obsah:
Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví. Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži - jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem s úkolem jí zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.

9. Temné lsti

Autorka: Cassandra Clare
Knižní série obsahuje 2 díly (připravuje se třetí):
Paní půlnoci, Pán stínů

Výsledek obrázku pro paní půlnoci Výsledek obrázku pro pán stínů

Obsah:
Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí...

10. Liesl

Autorka: S. Jae-Jones
Knižní série obsahuje 2 díly:
Píseň zimy, Píseň stínů (připravuje se)

Výsledek obrázku pro píseň zimy

Obsah:
Dávej si pozor na skřety a zboží, které prodávají. Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů - o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou - za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?

11. Aza Ray

Autorka: Maria Dahvana Headley
Knižní série obsahuje 2 díly:
Magonie, Aerie

Související obrázek Výsledek obrázku pro aerie kniha

Obsah:
Aza Ray se topí ve vzduchu. Aza trpí už od narození tajemnou plicní chorobou, kvůli které se jí hůře dýchá, mluví a i žije. Když dívka zahlédne jednoho dne na nebi tajemný koráb, její rodina to přisoudí vedlejším účinkům léků. Jenže Aze to jako halucinace vůbec nepřipadalo. Slyšela, jak na ni někdo z lodi volá. Jediný, kdo ji bere vážně, je její nejlepší kamarád Jason. Jason, který tu pro ni vždycky byl. Jason, který je možná víc než jen kamarád… Ale než Aza stačí tuhle vzrušující možnost zvážit, něco se strašlivě zvrtne a Aza je pro náš svět ztracená. Nalezne ji ale svět jiný - Magonie. Nad mraky, ve světě obchodních korábů, už Aza není tou slabou a umírající dívkou, jíž bývala na Zemi. V Magonii se poprvé může doopravdy nadechnout. A co je ještě lepší, má tu nesmírnou moc - jenže když se snaží zorientovat ve svém novém životě, zjišťuje, že je na spadnutí válka. Magonii a Zemi čeká zúčtování a v Aza má v rukou životy celého lidstva - včetně chlapce, který ji miluje. Komu bude Aza věrná?

12. Griša

Autorka: Leigh Bardugo
Knižní série obsahuje 3 díly:
Světlo a stíny, Bouře a vzdor, Zkáza a naděje

Výsledek obrázku pro griša světlo a stíny Výsledek obrázku pro griša bouře a vzdor Výsledek obrázku pro griša zkáza a naděje

Obsah:
Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky… Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nejvyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát grišou - členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků. Jenže nic v tomto světě plném přetvářky není tak, jak se jí snaží namluvit. Alina proniká do tajemného společenství grišů a poznává blíž i jejich nejvyššího mága, okouzlujícího Temnyje. Postupně přichází na to, že vše, co se kolem ní děje, má jediný cíl. Zneužít její jedinečnou moc proti celé zemi i proti ní samotné. Pokud se nechce stát loutkou v rukou zla, musí uprchnout. Jediná možná cesta však vede tam, kam se jiní neodvažují. K pásu neprostupné temnoty…

13. Krutá krása

Autorka: Rosamund Hodge
Knižní série obsahuje 2 díly:
Krutá krása, (druhý díl se připravuje)

Výsledek obrázku pro krutá krása

Obsah:
Převyprávění klasické pohádky Kráska a zvíře. Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království - a to vše jen proto, že její otec uzavřela s tímto vládcem pošetilou dohodu. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. Nyx nenávidí, jak ji její rodina ovládá a tlačí ji do něčeho, co sama nechce, ale v den svých sedmnáctých narozenin přesto odchází do paláce, aby se provdala za tvora, kterého nikdy neviděla. A má jasný plán, zabít vládce, zmocnit se jeho zámku a ukončit jeho devět set trvající nadvládu nad celou zemí. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Avšak aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?


Snad se vám knihy na první pohled zalíbily tak, jako mně. Teď ještě doufám, aby měly krásný děj a dobře se četly.

Přeji vám krásný zbytek dne,
Vaše Fostery ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:08 | Reagovat

Tento článok som si dala do záložiek, lebo ma zaujalo viac kníh. Niektoré som čítala, ale Royalové ma zaujali, o tých knihách počujem prvýkrát.

2 fosteryblackmoon fosteryblackmoon | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:57 | Reagovat

[1]: Jé, to mě těší. Postupně tu budu přidávat víc knih, jelikož dost často si prohlížím eshopy s knihami a podobnou tématikou.

3 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 6. července 2018 v 20:11 | Reagovat

Tak to mne zaujaly všechny O_O

4 fosteryblackmoon fosteryblackmoon | E-mail | Web | 6. července 2018 v 20:49 | Reagovat

[3]: To mě těší ♥

5 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 6. července 2018 v 23:06 | Reagovat
6 niki-chan niki-chan | Web | 8. července 2018 v 9:47 | Reagovat

Pekelné stroje mě tedy zaujaly, asi si je přidám do příště čtených ;)

7 fosteryblackmoon fosteryblackmoon | E-mail | Web | 8. července 2018 v 14:54 | Reagovat

[6]: Také mám mezi těmi nejslibnějšími knihami právě Pekelné stroje, ale první místo zaujímají Royalové a série Cale je naprosto boží (momentálně čtu již druhý díl).

8 Sakamakiya Mononoke-Maka Sakamakiya Mononoke-Maka | E-mail | Web | 18. července 2018 v 18:02 | Reagovat

Vypadají dobře . Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama