Myšlenky #4

31. července 2018 v 23:28 | Fostery Blackmoon |  Myšlenky
Drazí čtenáři,
nepřijde vám, že jsme jako 2 stránky popsaného listu? Myslím tím, jako 2 naprosto jiné stránky popsaného listu. Je to tak, většinou.

Mnoho lidí to vidí jako přetvářku, možná i mnoho lidí, co svou druhou stránku také neví, jak nazvat, to nazývají přetvářkou, ale pravda je jinde.

Výsledek obrázku pro empty bookPřetvářka? Ne, mí drazí, je to štít. Štít, který vás chrání před tím, aby vám někdo ublížil. Toto většinou používají citliví lidé, jako jsem například já.

Je spousta lidí, kteří vám chtějí ublížit. Proto si "napíšte" druhou stránku, která je o něco pozměněná, než ta první a ta vás kryje. Dotyčný si poté myslí, že vám ublížil, ale vaše slabina se na první stránce nachází někde naprosto jidne.

Možná by se to dalo nazývat přetvářkou, ale rozhodně ne ve špatném smyslu. Jsou přeci výjimky u těch lidí, které milujeme. Ti znají nazpaměť naši první stránku, protože jim to dovolíme. Bohužel, tím jim poskytujeme možnost nám nějak ublížit.

Další typ lidí používá jen druhou stránku. Protože tu první odložili. Aby jim nebylo ublíženo, vložili ji někam, kde je v bezpečí. Někam, kde si na ni mohou vzpomenout, ale zároveň ji nikdo nenajde. Jsou to příběhy. Nemálo spisovatelů začalo psát o sobě, protože si prožívali peklo, které chtěli dát stranou a stát se někým jiným, a tak to peklo vepsali do příběhu, kde se o něm každý dozví, ale zároveň nikdo nebude vědět, že je to autorovo peklo. Není to úchvatné?

A nakonec jsou tu lidé, kteří jsou sami sebou a nemají žádné zábrany. To bývají ti nejúspěšnější lidé, protože jsou upřímní a moc jich na světě není.

Já osobně jsem ten druhý typ, který to někam napsal aby si to občas připomínal. A co vy?

Vaše fostery ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama